Magiczne lektury dla rodziców na święta

Jeśli Twoi rodzice uwielbiają czytać, a półki w ich domu uginają się pod ciężarem książek, oznacza to, że kolejne tomy będą u nich mile widziane. Lektura, który umili mamie i tacie świąteczny okres, to dobry pomysł na prezent dla rodziców na święta (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/najlepsze-prezenty-dla-rodzicow-na-swieta) . Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które mogą okazać się wyjątkowo trafne.

Kryminał w starym stylu

“Zamieć śnieżna i woń migdałów” szwedzkiej królowej kryminałów, Camilli Lackberg ma konstrukcję nawiązującą do popularnych kryminałów Agaty Christie. Akcja krótkiej noweli odbywa się podczas rodzinnej uroczystości, na którą Martin Mohler udaje się za namową swojej narzeczonej. Mężczyzna pracuje na komisariacie, a jego wiedza może bardzo się przydać, kiedy okazuje się, że na niewielkiej wyspie dochodzi do zabójstwa. Ze względu na silną zamieć zgromadzeni goście zostają pozbawieni jakiejkolwiek łączności z lądem, a tymczasem jeden z gości osuwa się z krzesła i wszystko wskazuje na to, że został otruty przez kogoś z obecnych. Nowela do ostatnich stron trzyma czytelników w napięciu, a autorka umiejętnie myli tropy, aby nie psuć zabawy.

Zimowe nawiedzenie

“Zimowe nawiedzenie” Dana Simmonsa to poruszająca historia, w której rzeczywistość miesza się ze światem duchów. Dale Stewart miał kiedyś wszystko – był szanowanym pisarzem i wykładowcą na uczelni, a przede wszystkim cieszył się udanym małżeństwem. W ostatnich godzinach trwającego właśnie Halloween postanowił wrócić do miasteczka, w którym się wychował. Jednak powrót do opuszczonego domu, z którym wiąże się mnóstwo mrocznych tajemnic i wspomnień sprzed lat obfituje w coraz dziwniejsze wydarzenia, których nie sposób racjonalnie wytłumaczyć. Na miejscu czekają na niego jego prywatne demony, które nabierają coraz bardziej realnych kształtów. Dan Simmons oferuje czytelnikom dojrzałą prozę, która skupia się na uniwersalnych zagadnieniach i zmusza czytelników do refleksji. Powieść cechuje się zimową, nieco mroczną atmosferą, która porywa bez reszty i dąży do uzyskania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.